Voľnočasové aktivity

Atrakcie, ktoré si nenechajte újsť

Je len na vás, či si svoj čas pre seba užijete v našom wellnesse alebo budete objavovať krásy nášho regiónu zblízka.​

re_tika_zima

SNOWLAND VALČIANSKA DOLINA

Napriek tomu, že je stredisko Snowland zamerané primárne na rodinné lyžovanie, ponúka dokonca aj večerné lyžovanie a množstvo doplnkových služieb na vysokej úrovni.
Pre najmenších je k dispozícii nový detský svet s názvom YETILAND, v ktorom sa nachádza detské ihrisko, bungee trampolíny, nafukovací šmýkací a skákací hrad, klasické trampolíny a 400 m dlhá tubingová dráha na svahu.
Novinkou je tiež BIKE PARK, kde si môžete zajazdiť na bicykloch, pričom si nemusíte brať so sebou tie svoje, keďže tam nájdete aj požičovňu bicyklov, terénnych kolobežiek a kolieskových korčúľ. 
Na golfovom odpalisku s 9 jamkami je pripravený golfový driving range a putting green. Môžete si zahrať paintball alebo stolný tenis, využiť multifunkčné ihriská na tenis, minifutbal a volejbal, či sa vydať na jazero, kde si užijete rybolov alebo člnkovanie. Stredisko svojim hosťom poskytuje aj otvorené ohniská na opekačku a prenosný gril.
Prostredie, samozrejme, praje aj nadšeným turistom, nakoľko sa v okolí nachádza viacero rybníkov a turistických chodníčkov. Celou dolinou prechádza modro-značkovaný chodník z Valče na sedlo Maríková, ktoré ďalej pokračuje do Kuneradu. Nájdete tu navyše aj celú sieť cykloturistických trás. 

CYKLOVÝLETY

V regióne sa nachádzajú 415 km dlhé značené a udržiavané cyklotrasy so silným poznávacím podtónom. Povedú vás objavovať turčianske doliny, prírodu či históriu. Na novovybudovaných rozhľadniach si naviac môžete vychutnať krásne výhľady na okolité pohoria. Čakajú vás príjemné rovinky, šliapavé pasáže aj náročnejšie trasy so strmými stúpaniami a klesaniami.

pexels-pixabay-163491
yetiland

YETILAND

V stredisku nájdete novovybudované detské ihrisko YETILAND. Tento tzv. detský park ponúka množstvo zábavy pre deti, ktoré tu dokážu stráviť aj celý deň. V ihrisku YETILAND sa nachádzajú nafukovacie hrady, trampolíny, a perfektná šmýkacia dráha.

Vstup je spoplatnený 6€ na celý deň. Yetiland je otvorený Pondelok – Nedeľa 09:00 – 20:00 (za nepriaznivého počasia býva ihrisko zatvorené).

HOTEL IMPOZANT A JAZERO


V hoteli Impozant, ktorý sa nachádza v areáli Snowland, si môžete zahrať bowling na jednej zo 4 profesionálnych dráh alebo si užiť chvíle relaxu v hotelovom wellness centre. Vo wellness nájdete bazén s protiprúdom a vírivku. Milovníci saunovania môžu zregenorovať svoje telo aj dušu v piatich druhoch sáun – fínskej, infra, kombinovanej biosaune, parnej saune a jedinečnej soľnej saune. V blízkosti sa nachádza umelo vybudované jazero, ktoré v lete ľudia využívajú na člnkovanie. Kúpanie v jazere nie je zakázané.

Jazero-na-Snowlande
hôrdačka

HÔRDAČKA A LAVIČKA GARDEON

Hojdačky s krásnymi výhľadmi sa stali obľúbenými turistickými atrakciami. Len pár kilometrov od Chaletov Valča, v Kláštore pod Znievom, si práve takýto výhľad môžete užiť nielen z hojdačky Hôrdačky, ale aj z obrej lavičky Gardeon. Tento výlet môžete navyše spojiť aj s výstupom na Hrad Zniev.
Cesta do Kláštora pod Znievom je dlhá približne 14 km a autom ju zvládnete do 20 minút. Ak sa chcete k lavičke dostať autom čo najbližšie, odporúčame vám zaparkovať pri obecnom futbalovom ihrisku. 

WELLNESS, AQUAPARK & KÚPELE

  • Chalets Valča (vonkajší krytý wellness priamo u nás☺)
  • Hotel Impozant (wellness, do ktorého vám ponúkame zľavu)
  • Spa & Aquapark Turčianske Teplice
  • Kúpele Turčianske Teplice
aaaa-3
hotel-impozant

NIEČO PRE GURMÁNOV

Ak patríte medzi skutočných milovníkov dobrého jedla alebo sa vám jednoducho len nechce variť, v našom okolí nájdete viacero výborných reštaurácií a bufetov. Navštívte Hotel Impozant a Reštauráciu Humno, v ktorých sa môžete spoľahnúť na pravý gurmánsky pôžitok.

chalet valca